Lukáš Bauer triumfoval ve Falunu

23. února 2008 v 16:45
Český běžec na lyžích Lukáš Bauer si triumfem ve Falunu znovu o kus přiblížil celkové vítězství ve Světovém poháru. V tom má na čele už téměř nedostižný náskok 408 bodů před Němcem Sommerfeldtem, který v sobotu dojel pátý.
Ve skiatlonu na dvakrát 15 kilometrů se Bauer celý závod držel ve vedoucí skupině a v posledním stoupání necelé dva kilometry před cílem zaútočil spolu s Andersem Södergrenem.
Švéd se dostal do čela, ale suverén letošní sezony jeho několikametrový náskok rychle zlikvidoval a vypadalo to, že si jede pro další jisté vítězství. Ale o to se musel Lukáš Bauer ještě porvat. Velký finiš předvedl Nor Tord Asle Gjerdalen, který se na českého závodníka dotáhl, ale nakonec na druhém místě ztratil sedm desetin vteřiny.
Třetí dojel už s pětivteřinovým mankem Södergren, těsně před Bělorusem Dolidovičem, Sommerfeldtem a Norem Östensenem.
Bauer si na krátkém okruhu ve Falunu přiblížil zisk křišťálového glóbu na dosah ruky. V sezoně zbývá odjet čtyři distanční závody a jen tři sprinty. Třicetiletému závodníkovi z Božího Daru tak stačí v posledních podnicích nevyjít bodově úplně naprázdno a bude moci slavit historický triumf českého lyžaře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama