Leden 2008

Harry Potter a Relikvie Smrti

26. ledna 2008 v 20:31 | Blázínek |  Fórum
Závěrečný díl příběhu o mladém čaroději Harry Potterovi už brzy vyjde i v českém překladu. Pokud se mezi návštěvníky mého blogu najde pár jeho příznivců, chtěla bych se zeptat, co byste se chtěli dočíst, jakými nebezpečími podle vás Harry, Ron a Hermiona proklouznou a jaké změny zažije kouzelnický svět. Moc se těším na komentáře!

Emo styl

26. ledna 2008 v 19:59 Zajímavosti
Emo - mluví se o něm čím dál častěji. Jenže co to vlastně je? Jak poznám člověka, který emo styl žije? Jak vypadá? Co dělá? Já jsem na tyhle otázky odpověď neznala a jsem si jistá, že jiní ještě také o emu skoro nic nevědí.
JAK VYPADÁ EMO ČLOVĚK?
Nosí černé, růžové nebo červeno - černě pruhované oblečení. Povoleny jsou i černobílé kostičky a proužky, zvlášť na teniskách. Sem tam musí být někde umístěna lebka nebo emotivní anglický nápis: "Trpím! Nikdo mě nemá rád! Umřu!" Jejich heslo je: "Ukaž emoce!" Nezbytné jsou střapaté vlasy obarvené v havraní černi a visící přes jedno oko. Pokud z dotyčného někde netrčí piercing, není patřičně "vystajlovaný". Emaři musí mít nutně občas depresi, kterou řeší tak, že si pořezávají různé části těla. Trpí osaměle, a pokud ze svého temného zákoutí vyjdou na ulici, klopí černě namalované oči k zemi a kráčejí pomalu, jakoby z posledních sil.
O CO JIM JDE?
"To je všechno o emocích!" říká emař. "Jako že se nebojíš vyjádřit, co cítíš." To zní hezky, ale vypadá to, že zatím jd spíš o nezvládání emocí než o jejich svobodné vypuštění do světa. Když ti druzí nerozumí, není důvod prosedět den v koutě! A řezání do vlastního těla? To není životní styl, to je asi psychická porucha! Dobře překonané trápení přece dokáže naučit kolikrát víc než univerzita!
KDYŽ EMOCE, TAK EMOCE!
Jeden z článků o pravém emu praví, že holky v růžovém tričku s černými nehtíky, které nezadržitelně pláčou nad ztrátou své pruhované emo ponožky, jsou prý k smíchu a že všechny účesy a nakupování lebkovitých doplňků jsou jen póza. Opravdový emo protest proti zatuchlému světu nákupních center je žít naplno všechny své emoce. I ty kladné! Správnou emo aktivitou je boj proti týrání zvířat a plenění přírody. Nakupovat si oblečení v krámě? Hnus! Hybaj ke stroji a ušij si nějaký ten modýlek sama! Žádná podpora kšeftaření s emo stylem! A hlavně: žádné drogy, žádné kouření, kafe je taky fuj a nejlepší je být vegetarián!
EMO HUDBA...
Je charakterizována dlouhými písněmi a kontrastem mezi běžným zpěvem, lehkým šeptem, štěkavým řevem v kombinaci s pláčem či vzlykáním. Musí to být prostě očištění těla i ducha pomocí "vylučování" emocí...
Kdo si vrazí do vlasů mašli s lebkou ještě není emo.
Zdroj: časopis In!

Optické klamy

19. ledna 2008 v 12:59 Legrační obrázky a hlášky
Lidský mozek je prý nejdokonalejší na světě. Tak se podívejte, jak jde náš dokonalý mozek lehce zmást! Stačí správně zkombinovat barvy a tvary... a mozek je naráz úplně zmatený! U dvojsmyslných obrázků si můžete procvičit svou schopnost dívat se.
Soustřeďte se na černé místo. Šedý oblak začne po chvíli mizet!
V té sklenici není jen víno...
To je moc hezké, nemyslíte?
Přísahám, že všechny čtverce jsou opravdu čtverce!
Tak k tomuhle není co dodat :-D.
No, a další lebkovitý dvojsmysl...
Geometrie je ošidná věc...
Fakt tam nic neběhá ;-).
Tenhle obrázek je hezký! Ani nevím, jak bych tu jeho zajímavost popsala...
Tenhle trik je starý, ale snad se bude líbit...
Spočítej krásné tvářičky!
Tohle je nádherný obraz a ještě hezčí dvojsmysl. Vyhlašuju soutěž o to, kdo najde jeho dva smysly první! Když mi napíše e - mail, tak mu pošlu nějaké blbůstky pro radost ;-). Přiznávám se, že pro mě to bylo dost složité...

Zvířecí srandičky

19. ledna 2008 v 10:26 | Blázínek |  Legrační obrázky a hlášky
Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata... tak se s nimi dobře bavte! Ty fotky jsou fakt super :-D.
Pro začátek Žabák převozník:
Co je to proboha za zvířata?!?!
Jak bychom se mohli bát tak miloučkého úsměvu?
Pár kulturistických ukázek:
My se chceme taky svézt!
Co na mě čumíte, ještě jste neviděli umyté vlasy?
Několik originálních broučků:
Bobík nastupuje na scénu!
Taková křeččí rodinka:
Halóó, polární noc už skončila!
Hele, nebývalo to moře mokřejší?
Ahoj ségra!
Co kdyby tu byla ptačí chřipka...

Ivo Jahelka - soudní výroky

18. ledna 2008 v 16:20 Legrační obrázky a hlášky
UDIVILO NÁS, ŽE SI TU RUKU ZLOMIL, ZA DOPOLEDNE NÁM TOTIŽ SPADL PO PIVĚ Z LEŠENÍ PĚTKRÁT A VŽDYCKY SE JENOM VESELE SMÁL, NEBOŤ MĚL DLE PŘEDPISU
HELMU.
KDYŽ JSEM SE VRACEL S OBĚMA JEZEVČÍKY Z POHOSTINSTVÍ, NAŠEL JSEM VRÁTKA
UZAMČENÁ A ROZHODL JSEM SE PŘEHODIT JEZEVČÍKY PŘES PLOT. KDYŽ JSEM TAKTO PŘEHAZOVAL JIŽ DVANÁCTÉHO JEZEVČÍKA,TEPRVE JSEM SI VŠIML,ŽE SE MI DÍROU PRO SLEPICE ZASE VRACEJÍ ZPÁTKY.

K RODINNÉ BITCE DOŠLO POTÉ, KDYŽ SYN PŘEDSTAVIL RODINĚ NEVĚSTU A BABIČKA UTROUSILA: 'TO VÁS PÁNBŮH TRESTÁ, ŽE SE NEMODLÍTE.'
K NADMĚRNÉMU UŽÍVÁNÍ ANTIKONCEPČNÍCH PŘÍPRAVKŮ NUTIL SVOU MANŽELKU PROTO, ABY NEPŘIŠLA DO JINÉHO STAVU SE SOUSEDEM.
KDYŽ JSEM SOUSEDA U MANŽELKY PŘISTIHNUL, ŘEŠIL JSEM TO PO DOBRÉM TÍM, ŽE JSEM HO DVAKRÁT NAKOPNUL A TO AKVÁRIUM JSEM PO NĚM HODIL, AŽ KDYŽ SE PO MNĚ SÁPAL.
ZMENŠILA SE MI PŘÍČETNOST VLIVEM ŠERA V TEN OKAMŽIK, KDY JSEM VIDĚL
VYCHÁZET Z NAŠEHO DOMKU POŠKOZENÉHO, KTERÝ HLADIL NAŠEHO AZORA, NAČEŽ TEN HLASITĚ A RADOSTNĚ ZAŠTĚKAL, COŽ ČINÍ POUZE U PRAVIDELNÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ, TAKŽE JSEM JE SPRÁSKAL OBA.
KDYŽ JSEM DAL MANŽELCE NĚKOLIK POLÍČKŮ, OTOČIL JSEM SE OD NÍ A PROTOŽE JSEM PŘEDPOKLÁDAL, ŽE TÍMTO NAŠE NEDOROZUMĚNÍ SKONČILO,CHTĚL JSEM SE VĚNOVAT SVÝM ZÁJMŮM. CO BYLO DÁLE, SI NEPAMATUJI. PROCITL JSEM AŽ V NEMOCNICI, KDE MÁ ZRANĚNÍ BYLA ODBORNĚ OŠETŘENA.
ZA CELOU DOBU, CO S NÍ ŽIJU, JSEM JÍ VRAZIL TŘIKRÁT FACKU A TO PROTO, ŽE MI BYLA NEVĚRNÁ SE SVÝM MANŽELEM.
MANŽEL MĚ DOMA TLOUKL. KDYŽ JSEM MU ŘEKLA, ŽE TO PŮJDU DÁT K SOUDU, ŘEKL AŤ JDU TŘEBA DO PRDELE. TAK JSEM TADY.
S PRŮBĚHEM MANŽELSTVÍ NEJSEM SPOKOJENA. ODPŮRCE JEN ZABÍRÁ MÍSTO V POSTELI NĚKOMU, KDO BY SI TO VÍCE ZASLOUŽIL.
POUČENÍ JSEM ROZUMĚL, ALE NE MOC. NEZNÁM PARAGRAFY JAKO TŘEBA ADVOKÁT,
PONĚVADŽ JSEM SLUŠNÝ A ČESTNÝ ČLOVĚK.
U STÁNKU SE ZDRAVOU VÝŽIVOU JSEM VYPIL ASI ČTYŘI VODKY.
OBVINĚNÝ DOZNÁVÁ, ŽE NAKUPOVAL DOLARY. NA SVOJI OBHAJOBU UVÁDÍ, ŽE CHTĚL SKOUPIT VŠECHNY DOLARY, ABY AMERIČANI NEMĚLI NA ZBROJENÍ.
SVĚDKYNĚ SDĚLUJE, ŽE VÍ, JAK VYPADÁ PÁNSKÉ PŘIROZENÍ, NEBOŤ V PRÁCI HO VÍDÁ VELMI ČASTO.
VYZÝVÁM VÁS, ABYSTE VAŠE PRIMITIVNÍ LHANÍ ZASTAVIL!
MŮJ SYN JE SICE VELKEJ DAREBÁK, ALE NE ZAS TAKOVEJ, ABY SE MUSEL BAVIT S VÁMA, PANE PROKURÁTORE.
ŠLA JSEM DO PRODEJNY SI NAKOUPIT. PŘI NAKUPOVÁNÍ JSEM SI USCHOVALA DO KAPSY BUNDY LÁHEV ALPY Z DŮVODU, JELIKOŽ TAM BYLA PRODAVAČKA, KTERÁ MĚ UŽ JEDNOU CHYTILA, A JÁ JÍ CHTĚLA UDĚLAT RADOST.
TAK JSEM RŮZNĚ MĚNIL ZAMĚSTNÁNÍ, AŽ JSEM SE DOSTAL DO VĚZENÍ.
SNAŽIL JSEM SE HLÍDCE VYSVĚTLIT, ŽE JSEM TOHO MOC NEVYPIL, ALE ASI MI PRO PODNAPILOST NEROZUMĚLI.
V ZATÁČCE PŘED LOMEM SE VYŘÍTILA NEZODPOVĚDNÁ OSOBA Z PROTISMĚRU, NEZVLÁDLA SVŮJ STROJ ZN. ŠKODA FAVORIT A NAPRALA TO DO POŠKOZENÉHO. NA NEHODU SE PŘIŠLA PODÍVAT MIMO JINÉ I POLICIE ČR.
U JMENOVANÉHO BYLO NALEZENO VĚTŠÍ MNOŽSTVÍ PORNOGRAFICKÝCH MATERIÁLŮ,
JEJICH ČÁST BYLA PONECHÁNA NA STANICI PRO DALŠÍ VYUŽITÍ.
HASEBNÍ ZÁSAH BYL PROVEDEN DOBŘE. JEDINOU ZÁVADOU ZDE BYLO, ŽE DOBROVOLNÝ POŽÁRNÍ SBOR NEMĚL STROJNÍKA K PPS 8 A NIKDO JINÝ NEUMĚL UVÉST STROJ DO CHODU. VYHOŘENÍ STODOLY BYLO PROTO ÚČELNĚJŠÍ.

S POSTUPEM SVÉHO PSA ZCELA SOUHLASÍM. NEJPRVE ZAŠTĚKAL, PAK UTRHL NOHAVICI A KDYŽ ANI POTÉ SE SOUSED NEMĚL K ODCHODU, ZPŮSOBIL MU TEPRVE ZRANĚNÍ,PRO KTERÉ SE TEĎ NEMŮŽE POSADIT.
ČISTOKREVNÉHO PSA MI ODCIZILI A UPRAVENÉHO NA ČESNEKU SNĚDLI. ALE KDYŽ JSEM NA NICH POŽADOVAL DVA TISÍCE KORUN, KŘIČELI, ŽE TAKOVOU DRAHOTU NEMAJÍ ANI V INTERCONTINENTALU A VYHODILI MĚ I S RODOKMENEM.
ŽE SE OBJEVIL U MĚ V LOŽNICI, MĚ ANI TAK NEPŘEKVAPILO, JAKO SPÍŠE TO, ŽE TAM VJEL NA TRAKTORU ZETOR.
PŘIKÝVL JSEM, KDYŽ SE SOUSED PTAL, ZDA MŮŽE POUŽÍT NÁŠ ZÁCHOD. POZDĚJI JSEM ZJISTIL, ŽE POUŽIL DVÍŘKA A NĚKOLIK PRKEN NA TÁBORÁK.

Kameny znamení zvěrokruhu

15. ledna 2008 v 15:44 Zajímavosti
Rubín
Je znám svou červenou barvou v nejrůznějších odstínech. Je považován za kámen života. Měl ochraňovat tělo před morem a duši před ďáblem. Je dárcem životní energie, síly a láskyplných emocí. Inspiruje nás v lásce k pravdě a moudrosti. Na úrovni duševní podporuje intuici. pomáhá nám překonávat překážky a zůstat na cestě za svým posláním. Na úrovni fyzické nás posiluje ve všech různých slabostech, příznivě působí na srdce a krevní oběh. Vhodný při chudokrevnosti, menstruačních potížích. Harmonizuje produkci hormonů nadledvinek a brzlíku. Velmi účinný při horečnatých stavech, infekcích, zvláště střevního traktu. Posiluje imunitní systém, zmírňuje koliky a spasmy.
Znamení: Beran, Lev, Váhy
Karneol
Je znám svou zářivě červenou až hnědě červenou barvou, ale i žlutě oranžovou a žlutou. Svými zemitými tóny symbolizuje vitální energii Země. Probouzí v nás vědomí sounáležitosti, prohřívá naše myšlenky ohledem, pozorností a pochopením a spoluúčastí k okolí. Probouzí v nás tvořivost a kreativitu, schopnost získané vědomosti přeměnit na skutečnost, aktivně cítit, jednat a žít. Na úrovni fyzické Pomáhá při křečových žilách, otravách krve, vnějším krvácení, revmatismu.
Znamení: Beran, Rak, Střelec, Kozoroh
Granát
Nejznámější ve své krvavě červené až černě červené barvě, ale vyskytuje se téměř ve všech barvách. Je kamenem ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Dává nám životodárnou, probouzející energii, sexuální vitalitu, touhu poznávat dosud nepoznané. Na fyzické úrovni posiluje a aktivuje celý náš organismus, povzbuzuje činnost srdce, reguluje krevní oběh a tlak krve, podporuje tvorbu červených krvinek. Má blahodárný účinek na rozmnožovací ústrojí a impotenci psychického charakteru. Podporuje činnost jater, sleziny a hojí zánětlivá kožní onemocnění.
Znamení: Beran, Lev
Diamant
Je nejtvrdším z drahých kamenů a může být dělen pouze dalším diamantem. Přináší štěstí jak v obchodě tak v lásce. Je symbolem nadvlády, světla, lásky a úspěchu. V historii hrál velkou úlohu jako symbol vznešenosti a prastiže. Na úrovni fyzické působí na psychiku a emocionální stavy, pomáhá ochraňovat před negativní energií, brání vyčerpání.
Znamení: Beran, Lev, Kozoroh
Jaspis
Vyskytuje se téměř ve všech barvách, od kterých se odvozují jeho další názvy. Je znám i pod názvem pestrý, charakteristický svou barevností. Spojuje v sobě škálu barev i vzorů. Je kamenem kreativity a fantazie, ale i zemitých vlastností, díky niž nás drží při zemi. Pomáhá nám přeměnit ideje ve skutečnost. Na úrovni fyzické působí obdobně jako červený jaspis, dodává organismu sílu, energii a aktivuje životně důležité orgány v těle.
Znamení: Beran, Býk, Rak, Panna, Štír
Citrín
Charakteristický žlutou barvou v nejrůznějších odstínech. Ctěn jako kámen slunce. Přináší nám pocit vnitřního klidu, zdraví, bezpečí a hřejivého tepla. Oživuje v nás oheň kreativity a projasňuje naši mysl. Pomáhá nám citově strávit nezdary a poučit se z nich. Tiší neklidné srdce a dává nám jistotu v každodenním konání. Na úrovni fyzické nás harmonizuje, tím posiluje imunitní systém, látkovou výměnu a funkci žláz. Vhodný při léčbě cukrovky a tím i slinivky břišní, žaludečních problémech, zažívacích potížích. Čistí krev a střevní trakt od jedovatých látek.Uvolňuje a léčí horní cesty dýchací a bronchitidu.
Znamení: Býk, Blíženci
Růženín
Je znám svou světle růžovou přecházející do tmavě růžové, zřídka fialové barvy. Prohlubuje vnímavost našich smyslů k hudbě, oživuje v nás fantazii, tvořivého ducha. Je kamenem něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké lásky. Učí nás trpělivosti, nechat věcem volný průběh a čas. Na úrovni fyzické je nejvíce vhodný pro oblast srdce, kde čistí, uklidňuje a posiluje vše, co s činností srdce souvisí. Pomáhá při nespavosti z citového rozladění. Pomáhá při léčbě pohlavních orgánů obou pohlaví, při neplodnosti. velmi užitečný při poruchách krvetvorby, anémii a leukémii. Velmi vhodný v místnostech, kde jsou počítače, televizory a jiné přístroje, neboť pohlcuje elektrosmog.
Znamení: Býk, Blíženci, Váhy
Jantar
Vyskytuje se ve škále barev od medově žluté přes načervenalou až červenohnědou do bílé. Prosvětluje naše pocity, zahání, chmury, deprese, beznaděj.Probouzí v nás touhu žít, podporuje naše osudová rozhodnutí. Dává nám rovnováhu, spokojenost a mír duše. V oblasti fyzické aktivuje naši vůli, trpělivost a pozitivní mysl a těmito vlastnostmi podporuje léčebný proces v celém organismu. Tím je vhodný pro léčení všech druhů nemocí. Lze přikládat na všechna místa, kde cítíme tlak, napětí, blokády, bolest nebo poruchu. Pozitivně působí na hormonální systém, onemocnění močového ústrojí, žaludečních, jaterních a střevních potížích, astmatu, bronchitidě, artróze a artritidě.
Znamení: Blíženci, Lev, Panna
Perly
Vyskytuje se v nejrůznějších barvách daných druhem perlorodky. Od dávných dob slouží jako amulety, chránící před nehodami, neštěstím a pohromami. Jsou symbolem moci, moudrosti a štěstí. Posilují naši vůli, pomáhají nám zbavit se všech závislostí. Na úrovni fyzické podporují uzdravující procesy u všech psychosomatických nemocí, posilují nervy, intuici, tiší bolesti, mírní teploty. Regulují funkci sleziny a střevního traktu.
Znamení: Rak, Váhy, Vodnář, Ryby
Achát
Vyskytuje se téměř ve všech barvách. Nejznámější je šedá až šedomodrá. Symbolizuje naši sounáležitost s Matkou Zemí, prohlubuje naši fantazii, kreativitu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje náš pud sebezáchovy, ochraňuje před nežádoucími vlivy a dává důvěru ve vlastní schopnosti. V oblasti fyzické posiluje rozmnožovací orgány žen i mužů, chrání rodičky a pomáhá při porodu. Obecně snižuje teplotu, mírní horečnatá infekční onemocnění, tiší nejrůznější bolesti a velmi užitečný při alergiích a kožních problémech.
Znamení: Panna, Vodnář
Malachit
Vyskytuje se v barvách od světle modré přes tyrkysově modrou až do zelenomodré. Symbolem modrého nebe a moře, průzračných výšek a hlubin. Dává nám moudrost nebe, vod a země, chrání nás svými vibracemi před zlými silami duchovního světa, černou magií, škodlivými vlivy prostředí, zářením a spodními proudy. Na úrovni fyzické je vhodný při zánětlivých onemocněních krku, průdušek, plic a srdečních obtížích.
Znamení: Štír, Kozoroh, Ryby
Býčí oko
Je charakteristické svými červenohnědými tóny. Je kamenem vitální energie. Posiluje sebedůvěru, paměť a koncentraci. Na úrovni fyzické uvolňuje svalová napětí a křeče, aktivuje pohybové ústrojí, mírní záněty nervů a jejich průvodní bolesti.
Znamení: Štír
Fluorit
Kámen vyskytující se ve všech barvách od čiré přes bílou, růžovou, oranžovou, červenou až po hnědou, zelenou a fialovou. Nejznámější je v barvě fialové a jejích odstínech. Nazýván kamenem géniů. Spojuje v sobě energii pozemskou a duchovní, díky jeho působení můžeme dokonce vidět a cítit vlastní auru. Žehná našim touhám a konání, pomáhá nám plnit naši osudovou úlohu tady na Zemi. Duševně bystří pozornost a koncentraci. Na úrovni fyzické tiší bolesti hlavy a migrény. regeneruje pleť a sliznice, pomáhá při komplikovaném těhotenství.
Znamení: Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby
Opál
Vyskytuje se pestré škále barev. Od bezbarvé až bělavé přes žlutou, modrou, oranžovou ohnivě červenou, až zelenou a černou barvu. Nejznámější je v tónech barvy hnědé až černé. Spojuje nás s Matkou Zemí a zprostředkovává nám její energii. Působí ve všech centrech a rovinách, dodává nám energii. je zrcadlem našich emocí. Není-li včas očištěn, vrací negativní energii zpět svému majiteli s ještě větším důrazem, než s jakým ji přijal. Na úrovni fyzické tiší emoce, podporuje pravidelnou činnost srdce, mírní žaludeční a střevní obtíže.
Znamení: Střelec, Ryby
Onyx
Znám svou černou barvou, ale vyskytuje se i v barvě černobílé. Tajemný kámen, který nás vede k tomu, že jen bolestí a soužením vede přímá cesta k věčné pravdě, duchovní moudrosti a osvobození se. Vede nás k vážnosti, sebekontrole a cílevědomosti. Podporuje vnitřní koncentraci a pokoru. Boří blokády a očišťuje. Negativní energii z těla odebírá, ale nepřijímá ji, proto se velmi brzy vyčerpává a musíme věnovat velkou pečlivost jeho očistě a regeneraci. Proto je vhodné ho používat jen ve velmi vyhraněných případech. Na úrovni fyzické pomáhá v léčbě sluchu, při poruchách rovnováhy, zostřuje zrak, posiluje imunitní systém.
Znamení: Střelec, Vodnář
Křišťál
Je známý svou bezbarvou až průsvitně bílou barvou. Bývá nazýván kamenem kamenů. Symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou a léčivou energii. Působí jako katalyzátor, urychlující v nás výměnu energií. Negativní odebírá a pozitivní dodává. Zajišťuje rovnováhu, posiluje a je vhodným průvodcem při meditaci. Učí nás vidět sami sebe takové, jací jsme. Na fyzické úrovni je křišťál vhodnou prevencí všech chorobných stavů těla i duše. Jeho energie nás posiluje, koncentruje a vyrovnává. Působí hlavně na všechny druhy blokád.Tiší neuralgické bolesti, příznivě působí na srdce, štítnou žlázu, zažívací ústrojí. Zevně je vhodný při popáleninách a kožních nemocech.
Znamení: Kozoroh
Tyrkys
Vyskytuje se v barvách od světle modré přes tyrkysově modrou až do zelenomodré. Symbolem modrého nebe a moře, průzračných výšek a hlubin. Dává nám moudrost nebe, vod a země, chrání nás svými vibracemi před zlými silami duchovního světa, černou magií, škodlivými vlivy prostředí, zářením a spodními proudy. Na úrovni fyzické je vhodný při zánětlivých onemocněních krku, průdušek, plic a srdečních obtížích.
Znamení: Vodnář

Michelangelo Buonarroti

14. ledna 2008 v 15:10 Slavné osobnosti
Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simony byl jedním z nejznámějších představitelů vrcholné italské renesance a manýrismu. Narodil se 6. března 1475 v Caprese a zemřel 18. února 1564 v Římě. Proslavil se hlavně jako sochař, architekt a malíř, ale také skládal básně.
Michelangelo byl geniální umělec posedlý hledáním dokonalosti a snahou dokázat, že je nejlepší. disponoval bohatou představivostí a fantazií, podobu svých děl měl promyšlenou dříve, než na nich začal pracovat. Velkou péči věnoval výběru kamene. Mramorové bloky si často jezdil vybírat do dolů v Carraře, mnohdy je i osobně páčil.
Kámen, z něhož vytesal svou slavnou sochu Davida, byl výjimkou. Byl to kamenný blok nevhodných rozměrů s mnoha kazy a usazeninami a o jehož ztvárnění se neúspěšně pokusili již dva sochaři před ním. Michelangelo tesal Davida dva a půl roku a roku 1504 jej dokončil. Získal si tím nesmrtelnost a stal se uznávaným umělcem. Také strop v Sixtinské kapli ve Vatikáně je pokryt Michelangelovými freskami.

Váš Silvestr

1. ledna 2008 v 11:22 | Blázínek |  Fórum
Jistě jste slavili příchod roku 2008, a protože já ho slavím neustále stejně jednotvárně, chtěla bych ve vašich komentářích hledat inspiraci pro další roky (možná toho využijí i jiní). Jestli to někoho zajímá, my sledujeme televizi, jíme domácí brambůrky, chlebíčky a cukroví od Vánoc a o půlnoci si všichni připijeme naším vínem (já jen tak trochu, jsem na to malá ;-) ). Takže se těším na vaše příspěvky!

Krásný Nový rok!

1. ledna 2008 v 0:01 | Blázínek
Tak je to tu! Starý rok definitivně skončil a my jsme radostně vkročili do toho Nového! A tak vám všem, co zabrousíte na můj blog a tohle si přečtete, přeju 366 dní radosti, pohody, lásky, míru a úspěchů, spoustu splněných předsevzetí a hlavně žádné smutky! Nezoufejte si nad tím, co jste chtěli v minulém roce dokázat a nedokázali, vždyť na to máte spoustu času v roce 2008! Minulost byla a nezměníme ji. Budoucnost bude a neznáme ji. Z minulosti si můžeme vzít poučení a budoucnost si můžeme určitým způsobem určovat, jenže pro to je potřeba žít přítomností! A v přítomnosti se právě nacházíme v nádherném Novém roce 2008! Co se stane, kdo ví? Jedině je jisté, že bude olympiáda a volba prezidenta. A kdo ví co se stane dalšího? Tak si takové události a překvapení nenechte ujít přemítáním o starém roce! Takže ještě jednou
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK VÁM VŠEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!