Olgoj Chorchoj - démon pouště Gobi

26. prosince 2007 v 19:00 |  Zajímavá a bájná zvířata
Olgoj Chorchoj je název mýtického pouštního červa dosahujícího údajně délky 0,5 až 1,5 metru. Má se vyskytovat v asijské poušti Gobi. Přes několik očitých svědectví a mnoho legend o tomto živočichu je jeho existence velmi pochybná.
Žádný z vědců dosud tohoto tvora nikdy neviděl, ale víra v něj je mezi Mongoly pevně zakořněna a svědectví jsou téměř shodná, takže jeho existenci nelze zcela jednoznačně popřít. Vypadá prý jako hladký živočich připomínající přerostlou žížalu (někteří pro jeho popis používají výraz "šiška salámu") a je prudce jedovatý. Prý dokáže zabít nejen psa a člověka (toho prý usmrtí při jediném doteku), ale i velblouda. Při útoku jeho narůžovělá barva výrazně ztmavne a změní se v rudou a jeho přední část těla se vztyčí.
Někteří zoologové se domnívají, že by se mohlo jednat o ještě neobjevený druh scinka - někteří z nich jsou velmi málo podobní plazům, například australský scink uťatý, jehož hlava a ocas jsou jen velmi málo rozeznatelné od těla. Jenže všichni scinci mají bez výjimky končetiny a popis olgoje chorchoje jednoznačně ukazuje na živočicha bez končetin. Jiní vědci si myslí, že by mohlo jít o živoucí zkamenělinu, že by olgoj chorchoj mohl pocházet z pravěku a podobně jako latimérie podivná přežil několik miliónů let evoluce.
Zdroj: Wikipedie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tgf tgf | E-mail | Web | 26. srpna 2008 v 16:43 | Reagovat

Olgoj Chorchoj Forever nejlepší cpotvora na  světěUJE!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama