Kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej úplně blbej

19. listopadu 2007 v 16:58 | Blázínek |  Moje úvahy
Svou úvahu jsem nazvala známým citátem dobrého vojáka Švejka, protože v souvislosti s ním mě tato úvaha napadla. Zamysleme se nad tím: jaký typ hlouposti měl Švejk na mysli? Kolik jich existuje?
První typ: neschopnost naučit se některým věcem. Tyto vady bývají někdy (většinou se to užívá jako nadávka) označovány za hloupost, ale hloupost to není! Nejznámější jsou vady s předponou dis- , které určitě všichni znáte. Jenže to jsou vrozené nemoci a je na těch, kteří jimi trpí, jak se s nimi dokáží vyrovnat. My ostatní, kteří jimi netrpíme, bychom měli své kamarády, kteří je znají na vlastní kůži, spíše podržet a podporovat, rozhodně se jim neposmívat!
Druhý typ: jiný výraz pro NESMYSL. To znamená: když se s někým bavíme a on řekne svůj názor, nekdy mu odpovíme: "To je blbost." Můžete to říkat i o mých článcích, je to vaše věc.
Třetí typ: broukopytlíkovský syndrom. Také jinak řečeno: "všechno vím, všechno znám, všechno zpackám". Tito lidé se snaží být středem pozornosti, shromažďují kolem sebe ostatní, kteří většinou trpí stejným syndromem, nebo jen nechtějí být terčem posměchu, kterým se stávají ti ostatní. Bohužel trpí tímto syndromem stále větší část populace a národ se utápí v upadající formě jazyka, v násilí, v urážkách a pomluvách a v předsudcích.
Pokud vás tato moje úvaha zaujala, můžete se podívat i na
http://metal-a-pan-prstenu.blog.cz/0704/omezenost-je-vsude
, kde je rozvedena úvaha o broukopytlíkovském syndromu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamča Kamča | Web | 19. listopadu 2007 v 17:01 | Reagovat

Ten třetí typ mi sedí na jednoho člověka...ty víš jakého ;)

Jinak dík za reklamu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama