Boj o ostrov

7. listopadu 2007 v 16:05 |  Čtenářský deník...
Hrozně pěkná knížka... ale pořádně dlouhý zápis... taky je to pěkná bichle ale za přečtení fakt stojí, především čtenářům kolem 10 let ;-).
Napsal: Arthur Ransome
Čtyři děti chtěli jet na ostrov na jezeře. Všechno šlo dobře, ale po nějakém čase se objevila pirátská vlajka. S pirátkami se seznámili a uzavřeli dohodu: mezi posádkami mělo vládnout příměří, ale Vlaštovky se snažili zajmout loď Amazonek a naopak. Kdo vyhraje stane se komodorem a jeho loď ponese vlajku při bitvě proti kapitánu Flintovi, kterým byl strýček Amazonek, který psal cestopisnou knihu a neměl čas. Nancy a Peggy ho za to chtěly potrestat. Jednu noc si Vlaštovky vybraly k útoku. Titti nechali na ostrově hlídat. Když se dostali k loděnici, kde měli Amazonky loď, nastalo jim velké překvapení - pirátky na ně byly připravené a pluly k ostrovu Divokých koček, jak si ho pojmenovaly. Vlaštovky se je ze všech sil snažily dohnat, jejich loď se ale zamotala do stonků leknínů a než se vymotaly, bylo ráno.
Titti na ostrově usnula.Když se probudila ,myslela si, že se vrátili ostatní, ale radši byla opatrná.Schovala se a když posádka zakotvené lodi odešla, vydala se tam a uviděla Amazonku! Okamžitě se nalodila a odplula. Zakotvila u nějakého ostrova. Uslyšela hlasy, které mluvily o lupu. Pak utichly a Titti konečně usnula. Ráno zjistila, že kotví u ostrova Kormoránů. Ostatním Vlaštovkám se už podařilo vyprostit z leknínů a pluly na ostrov. Uviděli u ostrova Kormoránů plachetnici s pirátskou vlajkou - Amazonku a chtěli pirátky přepadnout, ale našli jen Titti choulící se na dně lodi. Na ostrově Divokých koček bylo vidět uvězněné pirátky.Titti a Roger chtěli hledat poklad. Jejich úsilí stále nepřinášelo ovoce a málem to vzdali. Až pozdě odpoledne narazili na kufr a našli v něm psací stroj a popsané papíry. Odvezli to na hausbót kapitána Flinta a zjistili, že je to téměř dokončená kniha, kterou mu někdo ukradl. Z vděčnosti jim slíbil to, o co si sami řeknou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anik Anik | 14. července 2008 v 21:01 | Reagovat

Taky fajn kniha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama